BURSA FASHİON WEEK ÖNCÜLÜĞÜNDE PAZARYERİ İLÇESİNE ZİYARET

10 Haziran 2021 12:25 Pazaryeri Belediyesi 281

Bursa Bilecikliler Derneğinin davetiyle genç yeteneklere mesleki anlamda ve sektöre kazandırmak amaçlı ödüllü tasarım yarışmaları ile yüreklendirerek ülkemizi yurt dışında temsil etmeleri anlamında her yıl belirlenen temalar ile uluslararası tasarım yarışmasına imza atan Bursa Fashion Week öncülüğünde Bursa Bulgaristan konsolosu Veselin Bojilov ile birlikte İstanbul ve Bursa’dan çok sayıda iş insanı Bilecik, Söğüt ve Pazaryeri ilçelerinde temaslarda bulundu.

Bursa Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov, Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Ticari Ataşesi Lubomir Lübenov, iş ve spor adamı Turgay Kıran, Emelya Konf. LTD ŞTİ sahibi iş kadını Yaşariye Doğan, Barmak Barutçu oğlu Grup Yön.Kur.Bşk. ve USİGEM Başk. Mustafa Barutçuoğlu, Medoks Tekstil LTD. ŞTİ. sahibi Balkansiyad Tekstil Kom. Bşk.  Hakan Kızılırmak, Baem Turizm Eml. İnş. A.Ş. Yön. Kur. Bşk. İş kadını Banu Özdağ, Heybeli otel sahibi Sayın Aykut Aydın, BFW sahne direktörü Sayın Asil Çağıl, Uludağ Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü Öğrt. Gör. Gizem Anşin, Yenişehir Yençider Çiçeközü Derneği ve Karacabeyliler Derneği yönetim kurulları ile çeşitli sektörlerden çok sayıda iş insanı katıldı.

Yapılan bu ziyaretin sürpriz konuğu da Galatasaray Spor Kulübü Başkan adayı Turgay Kıran oldu.

Temasların birinci ayağını Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şükrü Keskin ziyareti oluşturdu.  Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası binasında gerçekleşen ziyarette bir yandan Bursa ve Bilecik ilinde ticari faaliyetler hakkında konuşulurken Bulgaristan ile her iki ilde yaşayan insanların büyük çoğunluğunun tarihten gelen yakın bağlara dikkat çekildi. Bu açıdan, sadece ticari projeler ve ticari birlikteliğin değil kültür, sanat alanlarında yapılacak çalışmalar konularında istişareler gerçekleştirildi.

Bursa Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov,  Bursa Bilecikliler Dernek Başkanı Erdoğan Mısırlı ve beraberindeki iş insanları Bilecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Şükrü Keskin ziyaretinin ardından, Söğüt ve Pazaryeri ilçelerini ziyaret etti. Konuk heyet,  Pazaryeri ilçesinde Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından misafir edildi.

                Ziyarette yapılan görüşmede Bursa Fashion Week (BFW) kurucusu ve Emelya Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Doğan, tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bursa Fashion Week’e (BFW) Pazaryeri’nin ev sahipliğinde gerçekleşmesi teklif edildi.

Ziyaret sonrasında Pazaryeri Belediye Başkanı Tekin’in yaptığı açıklamada, Bursa Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov, Bursa Bilecikliler Dernek Başkanı Erdoğan Mısırlı ve iş insanlarının, Pazaryerini ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Ziyarette yapılan görüşmede, 4.Bursa Fashıon WEEK’in ev sahipliğinin teklif edildiğini sözlerine ekledi. Bu önemli organizasyonun, Pazaryeri’nin ve sahip olduğu doğal güzelliklerini tanıtıma büyük katkısı olacağını kaydeden Başkan Tekin, bu nedenle 4.Bursa Fashıon WEEK’in ev sahipliğinin Pazaryeri ilçesine teklif edilmesinden Belediye Başkanı olarak büyük memnuniyet duyuyorum dedi.

Tekin, Bilecik ile birlikte Pazaryeri ilçesinin tarihi değerleri ve doğal güzellikleri tanıtımına katkı verecek olan 4.Bursa Fashion Week’in,  Pazaryeri’nde düzenlenmesini teklif eden Bursa Fashion Week (BFW) kurucusu ve Emelya Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Yaşariye Doğan olmak üzere Bursa Bilecikliler Dernek Başkanı Erdoğan Mısırlı ile birlikte dernek yönetimine teşekkür ederek ziyarete katılan tüm misafirlere Kınık köyü el sanatlarından toprak cezve ve kahve seti hediye etti.

​BFW ekibi ile Bilecik Ticaret Ve Sanayi Odası Bşk. Sn Şükrü Keskin ile Bilecik Pazaryeri Belediye Bşk. Sn Zekiye Tekin ileri dönemde birçok projede birlikte yer almak için mutabakata vardılar.

Kaynak: AA - Pazaryeri Haber / İbrahim Öztosun

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.