İlk Yardım Hayat Kurtarır

15 Haziran 2021 16:39 Pazaryeri Belediyesi 303

Belediyemizin çeşitli birimlerde görev yapan personellerimize yönelik ‘‘Temel İlk Yardım Eğitimi’’ düzenlendi.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi işbirliği ile düzenlenen ve Belediye Binası’nda verilen ilk yardım eğitimine 14 personelimiz katılım sağladı.

İlk yardımın öneminin de anlatıldığı ve 16 saat süren eğitimde herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlileri gelinceye kadar hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulama teknikleri anlatıldı.

İlk yardımda bilinçsiz müdahalelerin sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla düzenlenen eğitimde, yetişkin, çocuk ve bebek olmak üzere üç kategoride detaylı bir uygulamayla personeller bilgilendirildi. Verilen temel ilk yardım eğitiminde hasta veya yaralının temel yaşam desteği, kanamalar, yaralanma, yanık, donma ve sıcak çarpmaları, bilinç bozuklukları ve zehirlenme gibi birçok konuyu ele alan eğitmenler, ayrıntılı bir şekilde personelimizin eğitimlerini tamamladı.

Verilen eğitim sonucunda yazılı sınavda başarılı olan personelimize, hayatın tüm alanında önemi olan İlk Yardım Eğitimi sertifikası düzenlenecek.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğüne, Acil Sağlık Hizmetleri Birimi Personelleri Metin Karakuş ve İskender Alim’ e vermiş oldukları eğitimler dolayısı ile teşekkür ederiz.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.