İftar Programı

22 Nisan 2022 11:59 Pazaryeri Belediyesi 973

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediyesince 4 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Pazaryeri çarşı meydanında kurulan masalarda ilçe halkı hep birlikte orucunu açarken, evlerinden çıkmayan yaşlı ve engelli vatandaşlara iftar yemekleri belediye ekiplerince evlerine kadar götürüldü.

İftar öncesi ve sonrası ilçe meydanında kurulan platformda Tasavvuf Sanatçısı Osman Vahit Özdal tarafından tasavvuf müziği dinletisi gerçekleştirilirken İlçe Müftüsü Şenol Şahin tarafında dua edildi.

Pazaryeri Belediyesi, Kestel Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen iftar programında konuşma yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “2019 yılından bu yana hasretle beklediğimiz özlediğimiz iftar soframıza bu akşam kardeşliğimizin birlikteliğimizin beraberliğimizin kesiştiği akşamda hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Hemşehrilerimiz ile bir arada olmak yoğun katılımını görmek bizleri daha mutlu etti. Böyle güzel nice birlik ve beraberlik içerisinde etkinliklerde bir arada olma dileğiyle hayırlı ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Düzenlenen iftar programına; Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, eski Devlet Bakanı Bahattin Şeker, Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Zengin ve Mehmet Karabey, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İlçe Belediye Başkanları, çevre illerden Pazaryerililer ve Bilecikliler Dernek yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Desteklerinden dolayı; Şeker Petrol - Erkanlı Group - Erçağ Vinç A.Ş. - Mt Teknoloji - Akasya Seramik - Fantürk Pazaryeri - Erşan Et - Garip Öge Geri Dönüşüm - İnnomed Yaşam Bilimleri - Tuğra Döküm - Drs Güvenlik - Öz Marmara Hafriyat - Yunus Akıncı – Mithat Ülker - Mehmet Domruk - Selami Küçük ve Ailesi - Merhum Süleyman-Rukiye Peşinci - Çınar Pastanesine teşekkür ederiz.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Piksel Reklam © Tüm Hakları Saklıdır.