SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Pazaryeri Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde 30-31 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ’’Pazaryeri Belediyesi Zafer Kupası Elo Satranç Turnuvası’’  1 Eylül Pazar günü Belediyemiz önünde düzenlenen ödül töreni ile sona ermiştir.

Satranç turnuvasında otuz sekiz farklı ilden 240 oyuncu turnuvaya katıldı.

Yapılan müsabakalarda 7 tur İsviçre sistemi üzerinden oynanmış olup 8 yaş altı 10 yaş altı 12 yaş altı ve elo grubu olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilmiş, 12 hakem görev yapmıştır. 

12 yaş altında 1. Çağatay Altın, 2. Nurseda Dal, 3. Yiğit Sözer.

10 yaş altında 1. Emir Arda Yılmazer, 2. Bedirhan Bekri, 3. Bulut Birşen.

8 yaş altında 1. Oğuz Yılmaz, 2. Arya Aydoğan, 3. Can Şimşek.

Elo grubunda 1. Necmettin Korkmaz, 2. Serkan Yeke, 3. Elnur Aliyev

dereceye girerek İlçe Kaymakamımız Oray Güven, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, Belediye meclis üyelerimiz ve İlçe muhtarlarımız dan ödüllerini aldılar.

Belediye Başkanımız ’’ Zafer Kupası Elo Satranç turnuvasına katılan oyunculara ve beraberinde gelen ailelerine ilçemize geldiğiniz için çok memnun oldum hepinize teşekkür ederim. İlçemizi sizin sayenizde tanıtma fırsatı bulduk bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Türkiye Satranç Federasyonu il temsilcisi Baş antrenör ve ulusal hakem Cumhur Babaoğlu’na teşekkür ederim”

Önemli Linkler