RESİM GALERİSİ

Belediye Başkanımız ZEKİYE TEKİN Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi 2018-2019 Yıl Sonu Sergisine Katıldı

Belediyemiz Kültür Merkezi Salonunda yapılan açılış törenine, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin, İlçe Kaymakamımız Oray Güven, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Rıfat Oktay, İlçe Jandarma Bölük Komutanı İlhan Canseven, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan, MHP İlçe Başkanı İbrahim Güçlü, Araştırmacı yazar Muzaffer Tekelioğlu, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

“Bugün itibariyle kurumumuzda merkezde 82, Demirköy ve Ahmetler köylerinde 6 olmak üzere 88 kurs açılmıştır. Bu kurslarımıza erkek ve bayan olmak üzere toplam 1570 kursiyer katılmıştır. Hedefimiz her eve ulaşarak kurumumuzu tanıtmak ve o evde yaşayanların en az bir kursumuza katılmasını sağlayarak kişilere beceri kazandırmaktır. Şuanda ilçe nüfusuna göre %14 oranla Türkiye ortalamasının iki katına ulaşmış durumdayız. Bu yıl sosyal faaliyetler içinde yaşlılar haftası, İstanbul’da sergi, Ankara’da Anıtkabir ziyareti, gibi etkinlikler düzenledik. Spor yarışmalarında ilçemize ilk 3 derece ödülleri kazandırdık. Dart spor dalında ilk defa ilçemizden milli bir sporcu olarak Nisa İmran Torun‘u çıkarttık. Bu sporcumuz İtalya’da ki müsabakalara katılması için kendisine destek veren Kaymakamlık, Belediye ve PORSAB’ teşekkür ederim.” Halk Eğitim Müdürü Sedat Büyük 

 

Başarılı sporculara ödüllerinin, Kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından HEM kursiyerlerinden oluşan bağlama dinletisi ve ritim gösterisi sunuldu ve sergi salonunun açılışı yapıldı.

Sergi 29 Haziran Cumartesi günü akşamına kadar açık kalacak.

Önemli Linkler