HABERLER

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Pazaryeri’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Bu haber 29 Ekim 2018 - 15:27 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.
 
 

Pazaryeri’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

 

Pazaryeri ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
Pazaryeri Kaymakam vekili Burhan Terzioğlu, makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan tören, ilçe otogarında devam etti.
Kaymakam Terzioğlu, burada yaptığı konuşmada, 29 Ekim 1923’te ilan edilen Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki heyecan ve gururu, 95’inci yılda yeniden hissettiklerini söyledi.
Belediye Başkanımız mUzaffer Yalçın  "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yili kutlama programina katilim sagladik Program coşkulu bir şekilde ilçe otogar meydanımızda gerçekleşti Bu güzel programı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp bizlere sunan emegi geçenlere çok teşekkür ediyorum Başta baskomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasinda emegi gecenlere rahmet ve minnetle aniyoruz mekanlari cennet olsun" dedi.
Halk oyunları gösterileri, şiir ve kompozisyonların okunmasıyla devam eden tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.
Törene, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire, okul müdürleri, gazi ve şehit aileleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.


Önemli Linkler