HABERLER

İKİ DEV YATIRIM SAĞLIK MESLEK LİSESİ -İŞ TİCARET MERKEZİ VE BELEDİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI

PAZARYERİ İLÇESİNDE KAR YAĞIŞI ALTINDA OKUL VE İŞ MERKEZİ AÇILIŞI

 

25 Ekim 2018 - 18:58 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

 
resim
 
 
 
 
 
 
reklam
 

PAZARYERİ İLÇESİNDE KAR YAĞIŞI ALTINDA OKUL VE İŞ MERKEZİ AÇILIŞI

 

 Farabi (Sağlık Meslek) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi ile İş ticaret ve belediye hizmet binasının açılışı yapıldı.
Açılışa, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, eski Milli Eğitim Bakanı Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, eski Başbakan yardımcısı Ankara Milletvekili  Prof.. Dr. Yalçın Akdoğan, Bilecik Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın ,İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Eski Başbakan Baş müşaviri Fatih Dut, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş,ilçe belediye başkanları, siyasi parti başkanları, daire ve okul müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Ankara Milletvekili Prof. Dr.Akdoğan, Ak Partinin açıkladığı ilk hizmet alanı eğitim olmuştur. Bu güne kadar yüzbinlerce dershane açtık, milyonlarca kitap, bilgisayar dağıttık. Eğitim, sağlık, kültür turizm alanında Bilecik’in bir cazibe merkezi olması için mücadele ettik çok yol kat ettik. Bu güne kadar çok badirelerden geçtik ama devlet ve millet ile hep bunların üstesinden geldik gelmeye devam ediyoruz. Bizim en dikkat ettiğimiz şey nitelikli insan yetiştirmektir bu yüzden eğitime çok büyük ağırlık verdik. Bu güzide eğitim kurumunun yapılmasında emeği geçenleri kutluyorum hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr.Avcı, okulun hayırlı uğurlu olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Avcı, “Bu okulun mesleki ve teknik lise eğitimi olması çok önemlidir. 15 yıl zarfında mesleki ve teknik eğitim alanında büyük mesafeler alındı. Ama yeterli değil daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Mesleki ve teknik eğitimin ülke ekonomisi ve gençlerin geleceği açısında çok önemli olduğunu biliyor büyük kaynak aktarıyoruz. Gençlerimiz buralarda alt yapı imkânlarıyla eğitimlerini tamamlayacaklardır.” dedi. İl Müftüsü Necati Akkuş’un duasının ardından okulun açılışı yapıldı.

Okulun açılışından sonra Belediye hizmet binası ve ticaret merkezinin açılışı yapıldı.Hemşehrimiz Ankara Milletvekili  Prof. Yalçın Akdoğan açılışta, ilçeyi el birliği ile ayağa kaldırmamız gerekir diyerek, “İnsanların buralardan göçüp gitmesinler bu yapılan birer cazibe merkezidir. Göçü önlemek için elbirliği çalışarak buraları cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Önümüzde yerel seçimler var. Cumhur Başkanını seçtik, Parlamentoda Ak Partiyi güçlü bir şekilde temsil hakkı verdiniz bu bir üçlü saç ayağıdır şimdi yerel yönetimlerde de aynı desteği vermeliyiz. Ayağın biri eksik olursa yalpalar işler aksar. Çok sıkıntılar geçirdik, hangi ülkede darbe olup, tanklar insanların üzerine yürüseydi ayakta durabilirdi en az yüz yıl geriye giderdi ama biz bunların hepsinin üstünden geldik gelmeye de devam ediyoruz. Bölgesel bir güç haline geldi Türkiye mazlumların umudu oldu olmaya devam ediyor. O yüzden birlikte çalışıp birlikte başaracağız inşallah” dedi.
Belediye Başkanımız Muzaffer  Yalçın, göreve geldiği günden bu yana ilçede birçok büyük işi başardıklarını belirterek, “ Bazılarını hayal bile edemediği birçok işi bitirdik. Bu hizmetlerimizde Sayın Milletvekillerimizin daima desteğini gördük onlar sayesinde bu günlere geldik. Açılan lise Prof. Dr. Nabi Avcı’nın bir eseridir, yapılan ahı dağı yolu ve açılışını yaptığımız belediye hizmet ve iş merkezi binamız Doç Dr. Yalçın Akdoğan sayesinde olmuştur. Ben Pazaryeri halkı adına kendilerine çok teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum.
Pazaryeri İlçe Müftüsü Ahmet Ömer Kayalı’nın duasının ardından İş merkezi açılışı yapıldı.


Önemli Linkler