HABERLER

PAZARYERİ İLÇESİNDE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Pazaryeri ilçesinde tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde ki törene, Bilecik Vali  Yardımcısı Rahmi Köse, Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın, Jandarma Bölük Komutanı İlhan Canseven, Gazi ve gazi yakınları, CHP İlçe Başkanı Rıdvan Uğurlu, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.Törende konuşan Jandarma Kıdemli Çavuş Yusuf Koçak, 27 Haziran 2002 tarihinde çıkarılan kanunla Türkiye’de Gaziler Günü’nün kutlamasına karar verildiğini belirterek, bu kararın devletin ve milletin gazilere verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olduğunu söyledi.
89 yaşındaki Kore gazisi Refik Özberber de dün olduğu gibi bugünde aynı inançla vatanın birliği, bölünmezliğine ve milli değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanlarını aktarmaya ve canlarını vermeye hazır olduklarını ifade etti.
Öğrencilerin şiir okumasıyla devam eden kutlamalar, Vali Yardımcısı Köse’nin Kaymakamlık makamında gazileri kabul etmesi Belediye Başkanı Yalçın’ın gaziler onuruna verdiği yemekle sona erdi. Belediye Başkanımız Muzaffer  Yalçın, günün anısına tüm gazilere ve gazi ve şehit yakınlarına hediye verdi.</aÖnemli Linkler