Devam Eden Projeler

AHIDAĞI YOLU 4. ETABI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

PAZARYERİ AHI DAĞI YOLUNDA İNCELEME

 

 

Pazaryeri ilçesini İnegöl’e bağlayan Ahı Dağı 4. Etap yol çalışmalarında artık sona geliniyor.

 Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın, Karayolları İç Denetçi Nurettin Er, 14.Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Aslan, Kemalettin Karadeniz,  ve diğer idari personel yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

 Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın  “Hayallerimiz gerçek oldu. Bu yol sürücü ve yolcuların korkulu rüyası olmaktan çıktı. Halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bursa’daki 25 bin hemşerimiz bundan sonra ana baba ocaklarına gönül rahatlığı ile gelip gidebilecekler. 4. Etap bittiğinde yaklaşık 106 virajın 86 sı ortadan kalkmış oluyor. Ahı dağı yolu bundan sonra korkulan değil tercih edilen bir yol olacaktır. Bu yolun yapımında emeği geçen, Eski Bakanlarımız Prof.Dr.Yalçın Akdoğan’a, Prof.Dr. Nabi Avcı’ya, Karayolları Bölge Müdürümüz Mehmet Yazıcıoğlu’na, Eski Milletvekilimiz Halil Eldemir’e, yeni Milletvekilimiz Selim Yağcı’ya , Karayollarının müdür yardımcılarına, şeflerine ve tüm çalışanlarına Pazaryeri halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

 İnşallah önümüzdeki yıl geri kalan 4. Etap yapılınca Ahı dağı korkulan bir yol değil tercih edilen bir yol, aynı zamanda mevcut Bursa-Eskişehir yoluna alternatif bir yol olarak hizmete girmiş olacak.Her zaman dediğim gibi birlikte başardık kazanan Pazaryeri halkı oldu.” dedi.
Önemli Linkler