PAZARYERİ BELEDİYESİ HALK MECLİSİ TOPLANTISI MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN HALİL ELDEMİR'İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

PAZARYERİ BELEDİYE BAŞKANI

YALÇIN,HALK TOPLANTISI DÜZENLEDİ

IMG_0020

 Belediye Başkanımız  Muzaffer Yalçın, ilçe sorunlarının tartışıldığı bir halk toplantısı düzenledi.

Pazaryeri Belediyesi Kültür Merkezi  sinema konferans  Salonu’ndaki toplantıya,  Bilecik Milletvekilimiz hemşehrimiz sayın Halil Eldemir, ilçe kaymakamımız  Bayram Sağır, Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, İl Genel Meclis üyeleri, siyasi parti başkanları, Eskişehir, Bilecik, Bozüyük Pazaryerililer dernek yönetimleri, köy muhtarları, İş adamları,spor kulüp yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı başlamadan önce Pazaryeri Belediyesi tarafından   Pazaryerinin tanıtımı ve ilçeye  kimlik kazandırmak amacıyla  hazırlanan  " Türki'nin Pazaryeri var " isimli şarkının klibi  izlendi . Daha sonra  Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın  açılış konuşmasıoyla toplantıyı başlattı. Belediye Başkanımız 2017 yılında  Yapılan yatırımlar  ve 2018 projeleri hakkında  bilgilendirmek amaçlı  slaytlı sunum yaptı.

Milletvekilimiz sayın Halil  Eldemir, İlçenin nüfusunun artması için önceliğin istihdam olduğunu belirterek güven, huzur ve üretilen ürünlerin pazarlanması nüfus artışına büyük fayda sağlar dedi.

Milletvekilimiz , kalkınma için, iktidar ve muhalefet, sanayiciler ve vatandaşlar katkı vermeli, Tarım ve hayvancılık alanında çeşitli projeler geliştirmeliyiz dedi.

ilçe kaymakamımız Bayram  Sağır, İlçenin kalkınması, genç nüfusun dışarıya gitmemesi için çeşitli projeler üzerinde çalışıldığını, ilçeye önemli katkı sağlayan boncuk fasulyesinin proje gerçekleşirse üreticiye çok fazla gelir getireceğini ve çömleğe kadın eli değsin projesiyle kadınlara kurs verileceğini söyledi.

İl Genel Meclis üyesi Mahir Küçük’te köylere 25 kilometre sıcak asfalt, tüm köylerin su depolarının iyileştirilmesi, organize sanayi bölgesinde 3 işletmenin faaliyette, 3 işletme yeni arsa satın aldığı halen 7 firmanınsa yer için talepte bulunduğunu anlattı.

Toplantı sonunda vatandaşların sordukları  sorulara Milletvekilimiz Halil Eldemir sırasıyla cevap vererek tüm katılımcılara teşekkür etti.
 
 
 
 

 

 

Önemli Linkler