HABERLER

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUZAFFER YALÇIN'IN 10 KASIM MESAJI

 

Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde, rahmet , şükran ,saygı ve sevgi ile anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal; tarihin akışını değiştirerek çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleriyle bir çağa damgasını vuran büyük bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Büyük yokluklar içerisinde verilen Kurtuluş Savaşı mücadelesinde tarihe yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, kurtuluş zaferinin kazanılmasında önder olmuştur.
Atatürk, silah arkadaşları ve Türk milleti ile yüzyılımızda, “Olmayacak hiçbir şey yoktur” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin yapılanmasında başı çekmiştir. Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir liderdir.
ölümünün 79. Yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, vatanı uğrunda canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

 

 

Önemli Linkler