HABERLER

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

PAZARYERİ’NDE CUMHURİYET ÇOŞKUSU

IMG_0044

28 EKİM CUMARTESİ  GÜNÜ  ÇELENK TÖRENİYLE BAŞLAYAN BAYRAM 29 EKİM GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMIYLA DEAM ETTİ. 

 

29 Ekim Sabahı saat 10.00 da Kaymakam Bayram Sağır, makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan törenler , yağmur nedeniyle yürüyüş korteji iptal edilince Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesinde kutlamalara devam edildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından günün mana ve önemini anlatan konuşmayı ilçe Kaymakamı Sağır, yaptı.

; 29 Ekim 1923’te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundaki heyecan ve gururu, 94’ncü yılında yeniden hissetmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız diyerek, “Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi; tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. 94 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan eden aziz şehitlerimizin zaferiydi. Bıraktıkları miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluktur. Bilinmelidir ki; Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizi korudukça, bağımsızlığımızın nice yıldönümlerini huzur ve mutluluk içinde kutlayacak; bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. ”dedi.

Halkoyunları gösterileri, öğrencilerin okudukları şiir ve kompozisyonların okunmasıyla devam eden program, bu dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Törene, Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın, daire ve okul müdürleri, gazi ve şehit aileleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

Önemli Linkler