AHIDAĞI YOLU 3. ETAP ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

AHIDAĞI  YOLU  3. ETABI

  • Her yönden kalkınan gelişen değişen sorunların çözüldüğü yeni Pazaryeri için  ulaşımdaki  hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. 2015-2016 Yıllarında Ahıdağı yolunun 1. Ve 2. Etabını şükürler olsun gerçekleştirdik. 2017 yılında Ahıdağı yolu 3. Etabı programa girdi. Ayrıca Dereköy kavşağı ile Pazaryerine kadar yolun standardının iki katına çıkarma projeleri devam ediyor.

 

Ulaşımdaki  hedefimiz Pazaryeri Belediyesi’nin kuruluşunun 100. Yılında 2018 tarihinde Pazaryeri’nin doğu kısmında 40.000 araçlık kavşak ilçemize kadar bölünmüş yol ilçe çıkışından  ( odun deposu mevkiinde ) gümüşdere köyüne kadar olan mesafede şu andaki yol genişliğimizi 2 katına çıkararak  (13 metre ) Ahıdağı mevkiindeki yol standardını yükselterek kurşunlu mahallesine kadar yolumuzu istediğimiz seviyeye getirip  ilçemizde ulaşım sorununu bitirmektir.

 Pazarcıklıların 50 yıllık hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu  yaşadığını ifade eden Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın  şöyle devam etti " Allahıma şükürler olsun Ahı dağı yolu 3.etap çalışmaları hızla devam ediyor.Pazarcıklıların 50 yıllık hayali gerçekleşiyor.3.etapta bu yıl olacak 3.5 kmlik yol haritada görüldüğü gibi 12 adet viraj kalkıyor aynı zamanda 1 km kısalarak 2.5 kmye düşüyor.Böylece Bursada yaşayan 25.000 hemşehrilerimizle ana ocağı baba ocağı Pazaryerine ulaşım rahatlıyor.İlçemiz ulaşımdan çok çekti.Her zaman birinci önceliğimiz ulaşım problemlerini çözmek oldu.ulaşabildiğin yer kalkınır gelişir fikriyle göreve geldiğimizden beri ulaşımda büyük işler başardık inşallah daha da büyüklerini hep birlikte başaracağız.Ahı dağı yolunun yapılmasında emeği geçen tüm kamu kurum ve kişilere şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum bizden desteğini dualarını esirgemeyen çok değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PAZARYERİ KAZANACAK " dedi

 

Önemli Linkler