MECLİS KARARLARI

MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Pazaryeri Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı yapıldı

IMG_2886

Pazaryeri Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı.

Belediye Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanımız  Muzaffer Yalçın başkanlığında yapılan toplantıda, 15 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantıda, 2016 yılı kesin hesabı, imar komisyon raporu, kadınlar kahvesi danışmanlık bedeli, evsel atık tarifelerinin tespiti, yıkılacak derecedeki yapıların tespiti, iş merkezi trafo yerinin görüşülmesi, Dereboğaz  mahallesi  272  ada 5 parselin köşesindeki trafo yeri, ticaret ve konut alanlarındaki kat yüksekliği, Halk Eğitim Merkezi’ne ortak ödenek aktarılması, Yüzbaşı mahallesi park yeri, organize sanayinin su protokolü, norm kadro cetvelinin revize edilmesi, dilek ve temenniler maddeleri   görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanımız Muzaffer  Yalçın, ilçemiz adına alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum diyerek  meclis üyelerine teşekkür etti.

 

 Gündem maddeleri sırasıyla şöyle

1.2016 yılı kesin hesabının görüşülmesi kesin hesap oy birliğiyle kabul edildi.2.imar komisyonu raporunun görüşülmesi. İş bankası bankamatik yerinin iş ticaret ve kültür merkezinin önünden kaldırılması hakkında komisyon raporunda çarşı meydanında durağın yanındaki yere taşınması oy birliğiyle kabul edildi.
3...kadınlar kahvesi danışmanlık bedelinin görüşülmesi
karar.kadınlar kahvesi ve sosyal tesisinin projenin hazırlanması ihale edilmesi ve konrollüğünün yapılması iller bankası Eskişehir bölge müdürlüğündeki teknik elemanlarla yapılması bedelinin yasal paylardan kesilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
4.evsel atık tarifelerinin tespitinin görüşülmesi.
karar.konunun incelenmesi için plan bütçe komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
5.yıkılacak derecedeki tehlikeli yapıların tespitinin görüşülmesi
karar.konunun incelenmesi için imar komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
6.iş merkezi trafo yerinin görüşülmesi
karar.Eskişehir kültür varlıklarından gelen onay neticesinde iş ticaret ve kültür merkezinin önündeki trafo yerinin kaldırılması ve imar planlarına işlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.böylece halkın isteğini yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
7.dereboğaz mah.272 ada 5 parselin köşesindeki trafo yerinin gör.
karar.konunun incelenmesi için imar komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
8.ticaret ve konut alanlarındaki kat yüksekliğinin görüşülmesi.
karar:sit alanlarının dışındaki kat yükseklilkerinin 16.5o metreyi geçmemesioy birliğiyle kabul edildi.
9.halk eğitim merkezine ortak ödenek aktarımının görüşülmesi.
karar:halk eğitim merkezi çevre düzenlemesi için milli eğitim bakanlığından gelen 300.000 tllik ödeneğin kullanılması ihale edildikten sonra ihale bedelinin geri kalan kısmının Pazaryeri belediyesi tarafından karşılanması oy birliğiyle kabul edildi.böylece ilçemize bir tane daha yaşam alanı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
10.yüzbaşı mah.park yerinin görüşülmesi
karar:konunun incelenmesi için imar komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.böylece yüzbaşı mah.makinacılar sok.taki hemşehrilerimizin park isteğinin çalışmalarının başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz.hayırlı olsun ilçemize
11.organize sanayi su protokolünün görüşülmesi
karar:organize sanayi bölgesi ile su protokolünün yapılması için belediye başkanı Muzaffer Yalçına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
12.norm kadro cetvelinin revize edilmesinin görüşülmesi.
karar:norm kadrodaki cetveldeki 3 adet müdürlüğe vasıf kazandırılması oy birliğiyle kabul edildi.
 

 

Önemli Linkler