PAZARYERİ MEZBAHANESİ AVRUPA STANDARTLARINDA MODERNİZE EDİLDİ

 

İlçemize yakışmayan bir donanımda olan Pazaryeri Belediyesi Mezbahanesi   modernize edilerek  Avrupa standartlarında  diğer il ve ilçelere örnek  teşkil eden bir mezbaha haline geldi.

Pazaryeri’nde önceki mezbaha, günümüz şartlarına uygun ve talepleri karşılayamadığı için 2015 yılında  yıkılarak yerine  Monaray sistemiyle modernize ettiğimiz mezbahanede artık hayvan kesimleri rahat bir ortamda seri bir şekilde yapıldı.

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların sağlıklı ortamda ve Tarım Bakanlığının standartlarına uygun olması amacıyla 2015 yılı içinde yaklaşık 1 milyon TL yi harcayarak mezbahanemizi modernize ederek halkızımın hizmetine sunduk.Bilecik Belediyeleri içinde o dönemde standartlara uygun tek mezbaha olması mutluluğumuzu bir kat daha arttırdı.Bilecik ve ilçemizde küçükbaş hayvan kesim mezbahanesinde standartlara uyan 2 adet mezbahaneden 1 tanesi olduğumuzu ayrıca belirtmek isterim.

 İlçemizi tarim ve hayvancılıkta potansiyelleri kullanıp hedeflediğimiz yerlere getirmek için yatırımlarımız devam edecek.

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PAZARYERİ KAZANACAK

Önemli Linkler