RESİM GALERİSİ

Bursa’da Yaşan Pazaryerililer 7.Boza Gecesinde Salona Sığmadı

Bursa’da Yaşan Pazaryerililer 7.Boza Gecesinde

Salona Sığmadı

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZaN7UmQyma8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

IMG_6391

 Bursa Pazaryeri ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği geleneksel 7.”Boza Gecesi” düzenledi.

Bursa Osmangazi Belediyesi Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Yıldırım Salonu’nda düzenlenen geceye ilgi fazla olunca yüzlerce kişi ayakta kaldı buna rağmen herkes pazarcık bozası ve helvasının tadına baktı ve eğlendiler.

Boza gecesi mevlithan Mustafa Kavurmacı’nın şehitler için okuduğu Kur-an tilaveti ve duasıyla başladı. Pazaryeri ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Bahri Turan, gecenin önemine değinerek şöyle konuştu; son günlerde ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı birlik ve beraberliğimizi göstermek, gurbette yaşayan hemşerilerimizi tanıştırmak ve kaynaştırmak amacıyla bu yıl 7.sini düzenlediğimiz boza gecesinde bir araya geldik. Bu gecenin düzenlenmesinde derneğimize destek olanlara teşekkür ediyor böyle güzel birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi.

 Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın, Suriye’de şehit olan askerlere rahmet dileyerek, son günlerde ülkeyi parçalamak isteyen, terör guruplarına ve oynan kirli oyunlara karşı bir ve diri olup tüm oyunları bozacaklarını ifade etti. Nüfusu az fakat Nüfuzu çok olan bir ilce olduklarını söyleyen Belediye  Başkanımız ” İlçemiz çıkardığı bakan ve milletvekilleriyle gurur duyuyor. Bu akşam salonu dolduran hemşehrilerimle gurur duyuyorum. İlçemizde köyleriyle birlikte 11 bin kişi yaşarken sadece Bursa’da 25 Bin hemşehrimiz yaşıyor. Bizim her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sizler bu birliği salonları doldurarak gösteriyorsunuz. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen dernek başkan ve yönetim kurulundaki arkadaşlar çok teşekkür ediyorum. Bizde Pazaryeri Belediyesi ve halkı olarak daima sizlerle bir olacağız beraber başaracağız Pazaryeri kazanacak” dedi.

Geceye CHP Bursa Milletvekili, Lale Karabıyık, Bursa Büyük Şehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muhsin Özlüktür, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ergün,Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir, Bursa Büyükşehir Sosyal İşler Müdürü İbrahim Karaman,Ak Parti Yıdırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı,Bilecik İl Genel  Meclis Başkanı Oğuz Sertler,Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı Mehmet Üstün,İl Genel Meclis üyeleri Mahir Küçük,Haluk Filizli,CHP Pazaryeri ilçe Başkanı Rıdvan Uğurlu,  Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Osmaneli, Kestel, Pazaryerililer Dernek Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ile Pazaryerililer katıldılar.

Bursa mehterinin konserinden sonra Bilecikli yerel sanatçı Hilal Coşkun söylediği türkülerle salonu dolduran Pazaryeri ilerin güzel vakit geçirmelerini sağladı. Gecede dernek yararına yapılan çekilişler çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 

Önemli Linkler