VİDEO GALERİSİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI BELEDİYEMİZ KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

 

 

Pazaryeri İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü

Törenlerle Kutlandı.

img_4321

23 Kasım günü Kara Mustafa Paşa camisinde görevi başında şehit olan ve ebedi aleme intikal eden öğretmenler için okutulan mevlit ile başlayan etkinlikler,24 Kasım saat 13.00 de Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenklerin sunulması,saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tören,Belediye Kültür Merkezi Salonu’nda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından  hazırlanan program ile devam etti.Törene, Kaymakam Vekili Hasan Taş, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akpınar, İlçe Emniyet Amir vekili Emre Mehmet Karalar, siyasi parti temsilcileri, daire ve okul müdürleri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.


Okul Müdürü Kemal Kutluer ,  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; ”Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması  öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır.Öğretmenler hayata en güzel bakışın desenini verirler. Ne mutlu bizlere ki bu kutsal orduda yer alıyoruz. Bu kutsal orduya yakışır bir nefer olmak en büyük hedefimizdir.” dedi ve ardından şiir ve kompozisyon yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve emekli öğretmenlere hediye ile plaket verilmesi, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesi ,öğretmenlerden oluşan koronun müzik ziyafeti ve öğretmen marşının okunması ile tören sona erdi.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın,220 öğretmene kravat ve fular hediye ederek tüm katılanlara günün anısına yemek verdi. 
 

 

0

  

 
 

Önemli Linkler