16 DERSLİKLİ 200 YATAKLI PANSİYONLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Pazaryeri’nde 2013 yılında Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın’ın katkıları ile yeniden açılan Pazaryeri Sağlık Meslek Lisesi’nin inşaatı devam ediyor.

 Bilecik il genelde yapılan en büyük okulun ilçemize yapılmasının büyük gurur ve onuru yaşıyoruz. 10 milyonluk yatırımı bizlere layık gören hemşehrimiz  Kültür ve turizm Bakanımız Hemşehrimiz Nabi Avcı’ya ilçe halkımız adına çok şükranlarımızı sunuyoruz.

 İlçede Sağlık Meslek Lisesi imkansızlıklardan daha önce kapanmış. 2012 yılında Bakanımıza bir teklifte bulunarak lisenin tekrar açılması istedik. Sağ olsun o da uygun bularak 2013 yılında Sağlık Meslek Lisesi hizmete girdi ve şuan 180 öğrencisi var. 180 öğrenci bulunan okul öğrencilerden gelen talepleri karşılamaz duruma geldi. Bizde ilçemize yakışır bir okul yapılması için Bakanımıza tekrar talepte bulunduk. Sağlık Meslek Lisesi yeni okul yeri 2014 yılında Devlet Yatırım Programına koyuldu. 16 derslik ve 200 kişilik pansiyon yatırımı 2014 yılı yatırım programına girdi, hemen arsa arama çalışmalarına başladık. Arsa temininden sonra belediye meclisimizin oy birliğiyle imar çalışmalarını bitirdik projeler oluşturuldu. 1 Ekim 2015 tarihinde ihale edilerek inşaat çalışmalarına başlandı. Bu okul için emeği geçen herkese  ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ PAZARYERİ KAZANACAK 

Önemli Linkler